Naše filosofie

Kouzelné chaloupky

Ubytování ve stylových chalupách – tradiční česká dovolená

Navazujeme na oblibu našeho národa v tzv. chalupaření. U nás si tuto zálibu může vyzkoušet každý, kdo chaloupku nevlastní, ale má vztah k českému venkovu a lidové architektuře. A samozřejmě i ti, kteří tento způsob trávení volného času znají a chtějí jen poznat jiná místa a malebné kouty naší země.

Kouzelné chaloupky jsou určeny především pro obdivovatele a příznivce vesnické lidové architektury, kteří jsou zároveň nenapravitelnými romantiky, zapálenými běžkaři či vášnivými rekreačními cyklisty. A také je to ideální volba pro rodiny s dětmi, kterým nabízí nerušené soukromí, útulno a pohodlíčko v zrekonstruovaných a provoněných chaloupkách. Při rekonstrukci jsme se snažili respektovat a v maximální možné míře zachovávat původní prvky venkovské chalupy. Interiéry jsou zařízeny především zrenovovaným starým lidovým nábytkem, který většinou sloužil v jednotlivých chaloupkách již dříve.

Chaloupky jsou rekonstruované, avšak stále jsou to jen "chaloupky". Mnohé by mohlo být zařízeno jinak, kdybychom stavěli nově, avšak dispozice - "pravidly hry" - byly dány před mnoha lety a tak dnes leccos může někomu připadat zbytečné, nepraktické a nepohodlné. Za naše chaloupky Vás prosíme o pochopení a velkorysost, jsou to přece jen venkovská stavení budovaná před staletími.

I proto je pobyt u nás trochy jiný ... a romantický.

Pro Vaše pohodlí tam naleznete vše

  • čisté povlečení
  • čisté ručníky
  • zařízenou kuchyň
  • novou koupelnu s WC a sprchovým koutem
  • venkovní gril...
Jen televizi u nás nehledejte – ale tu určitě nebudete postrádat.

V naší nabídce si můžete vybrat roubenou chalupu v Kváskovicích u Drážova (první kopce Šumavy), která je památkově chráněna. Samotné Kváskovice u Drážova jsou vesnickou památkovou zónou. I další chalupa, taktéž roubenka, v osadě Újezdec, na pokraji Českého ráje, se nachází  ve vesnické památkové zóně. Vesnické památkové zóny jsou alespoň částečnou zárukou nepoškozené lidové architektury, která je v dnešní době stále více vzácností. Doba zkrátká letí svojí rychlostí a málokdo má čas a chuť se zabývat venkovskou tradicí.

A pokud se chcete ocitnout na samém konci světa, či alespoň na samém konci České republiky, je tu pro Vás nově zrekonstruovaná chalupa ve vesnici s romantickým názvem Václavov. Vesniček jménem Václavov je u nás mnoho, tato se nachází se v širší oblasti zvané Česká Kanada, kousek od Slavonic a tudíž na hranici s našimi rakouskými sousedy. Nejen vojenské opevnění z období před II. světovou válkou, které se nachází v jejím okolí, nám připomene časy nedávno minulé...

Kdo má tedy pocit, že patří do skupiny výše zmiňované, ať neváhá a naplánuje si dovolenou podle svých představ.

Za Kouzelné chaloupky
Martina Navrátilová

 

Aktuality

Vánoce a Silvestr 2024

Termíny na Vánoce a Silvestra 2024 po dohodě.