Česká Kanada, Chalupa Václavov

Základní informace - Chalupa Česká Kanada

Vesnička Václavov, dříve také Watzelsdorf, Waclawow, byla založena v r. 1712. Nachází se v nadmořské výšce 481 m a až do roku 1945 se skládala výhradně z německého obyvatelstva. V současnosti má 9 domů a 1 stálého obyvatele. Nachází se 6 km východně od renesančního městečka Slavonice. Do vesnice se dostanete silničkou, která končí u naší chalupy. Dál pokračuje jen polní cesta. To Vám zaručí nerušený pobyt v naprostém soukromí.

Dispozice chalupy Václavov

  • Dva nezávislé, oddělené apartmány – 2+1 (4 osoby) a 2+kk (2-4 osoby). U většího apartmánu je možno ubytovat pátou osobu na pohovce 90x200cm.
  • Každý apartmán má svoji kuchyň a koupelnu (sprchový kout a WC)
  • Na společném dvoře je otevřený přístřešek vhodný pro letní vaření nebo jako útočiště pro kuřáky.
  • Uzavřený, uzamykatelný travnatý dvůr, kde je možné uschovat motorky a kola.

Služby

  • Obec Václavov má jen jednoho stálého obyvatele. Obchod ani hospodu zde nenajdete.
  • Nejbližší obchod: Písečné (cca 3 km), Slavonice (6 km).
  • Hospoda: Slavonice (6 km).

Rekonstrukce chalupy Václavov

Před několika lety se na konci vesničky Václavov krčila zarostlá a zpustlá chaloupka. Svojí polohou i pod přikrývkou keřů dávala však tušit, kolik romantiky by uměla nabídnout.  A ve svých útrobách pak skrývala spoustu pokladů. O některé nás však záhy připravili nezvaní hosté, jiné jsme  zachránili a dnes už zase slouží svému účelu. Na věk jsme se chaloupky ze slušnosti neptali, ale možná bude mít i  200 let. Pustili jsme se do práce a hračka to tedy rozhodně nebyla. Rekonstrukce nebrala konce a ještě teď nejsme zcela hotovi. Při opravách jsme se snažili zachovat  autenticitu domu a jeho vybavení. Zrenovovali jsme v domě nalezený nábytek. Střecha, fasáda i podlahy jsou opraveny s použitím původních materiálů.

Pro potřeby pohodlného bydlení jsme zmodernizovali kuchyň, WC a koupelny. O teplo se pak stará velkokapacitní kotel, který je obsluhován správcem chalupy.

Fotogalerie - Chalupa Česká Kanada